Co je Chanel Tweed?

Kultovní tvídová tkanina použitá při detailním zpracování obleků Chanel, inspirovaná sportovním oblečením, nebyla původně považována za okouzlující textilní materiál. Tweed (česky tvíd nebo buklé), byl primárně vyráběn ve skotských keprových tkalcovnách, kde Chanel objevila skutečnou nádhernou rozmanitost této tkaniny.

Proč je tvíd tak drahý?

Jedním z největších módních trendů všech sezón je právě ikonický tweed, protože je tak všestranný a protkaný nádhernými barevnými vlákny. Tweed je ideální nejen na klasické Coco Chanel kostýmky s mini sukněmi, ale modely z něj můžete snadno začlenit do šatníku pro každodenní nošení.

Z čeho je vyroben tvíd Chanel?

Původně byl tvíd vyroben z čisté vlny, ale dnes jej lze kombinovat s různými vlákny, jako je hedvábí, kašmír nebo alpaka. V naší nabídce poezielatek.cz máme tvídy (buklé) jak vlněné, vhodné na zimní období, tak buklé bavlněné s příměsí hedvábí, které jsou ideální na léto.

Jaké látky používá Chanel?

Coco Chanel byla známá tím, že používala tuto pružnou a sofistikovanou látku, kterou objevila v oblečení jednoho ze svých milenců, vévody z Westminsteru, na své ikonické modely. Původně byl tvíd vyroben z čisté vlny, ale dnes jej lze míchat s různými vlákny, jako je hedvábí, kašmír nebo alpaka.