Víte, který kabát vás na podzim i v zimě nejvíce zahřeje? Určitě vlněný. A proč se do něj vyplatí investovat? To se dozvíte v našem dnešním článku.

Vybrat vhodný kabát, který vám bude sedět, nemusí být hračka. Ten pravý poznáte až časem, neboť by vám měl vydržet i několik sezon, aniž by začal plstnatět. Měl by se hodit k většině kousků ve vašem šatníku, a rozhodně vám v něm nesmí být zima. Pokud letos ještě stále váháte, do jakého podzimního a zimního kabátu investovat, máme pro vás ideální tipy. Kromě přechodových modelů se vyplatí pořídit si nadčasový vlněný svrchník.

Jak poznat ten pravý?

S vlněnými kabáty totiž nebudete nikdy vedle. A rozhodně zahřejí více než jakýkoli jiný materiál, zvláště umělý polyester. Kvalitní vlněný kabát poznáte podle toho, že ho budete mít ve skříni několik let a neomrzí se vám, nebude vás nikde kousat, a budete se v něm cítit elegantně.

Sledujte cedulky, kde je uvedeno, jaký podíl vlny daný kabát obsahuje. Může být ušitý ze 100% vlny, ale i alpaky, což je druh lamy, jejíž vlna je kvalitou podobná prachovému peří. Také se vyrábí s příměsí kašmíru, jenž se získává z kašmírských koz. Vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní materiál, je samozřejmé, že i pořizovací cena je vyšší. Pohybuje se kolem deseti tisíc.

Černý i červený

A které hrají v současných módních kolekcích prim? Kromě nestárnoucí černé, šedé a béžové se v obchodech objevují také jemné pastelové barvy, ale i výrazné odstíny, které rozzáří sychravé počasí. Jasná červená, zvaná new red, skvěle doplní tlumené odstíny a oživí tak každodenní základ vašeho šatníku. Sáhnout můžete rovněž po kabátech s trendy kostkou či vzorem kohoutí stopy.

Černá klasika

Jednoduchý, minimalistický, ale vždy šik. Takový je černý lehce vypasovaný kabát na jeden knoflík.

Zajímavé zdobení

Model rovného střihu je ozvláštněný zdobením na rukávech.

Oversized střih

Kabát je vyrobený z vlny a alpaky.

V bledě modrém

V jednoduchosti je síla. A to potvrzuje i tato elegantní modrobílá kombinace.

Sladká růžová

Chcete vyniknout v davu? Vsaďte na mladistvé barvy.

S příměsí kašmíru

Kabát z měkké plstěné vlny s obsahem kašmíru. Má úzký fazonový límec, velké přední nakládané kapsy a snímatelný vázací pásek. Bez knoflíků a bez podšívky.

V barvě akvamarínu

Jednoduše střižený přechodový kabát v krásné akvamarínové barvě bude jedinečným přírůstkem do vašeho šatníku.

Oranžová, nebo new red?

Někomu to může připadat jako oranžová, ovšem podle posledních trendů je právě tato barva new red, neboli nová červená. Ať tak, či tak, energie z ní sálá obrovská.

Zdroj: https://www.prozeny.cz/clanek/nejkrasnejsi-vlnene-kabaty-z-podzimnich-kolekci-vyberte-si-59364?dop-ab-variant=14&seq-no=1&source=hp