Přestože se na zem snáší teprve první zabarvené podzimní listí, návrháři už dávno chrlí do světa své kolekce na období jaro/léto 2020. Zaleťte si s námi alespoň imaginárně do Paříže a podívejte se, jakým směrem se bude móda v nadcházejícím teplém období ubírat.

Přehlídka značky Valentino

Přehlídka značky Valentino Foto: Profimedia.cz

Balenciaga

Přehlídka značky Balenciaga se nesla ve znamení 80. let. K vidění byly zejména výrazné siluety, kterým dominovala ostrá ramena podpořená výplněmi. Dále pak vypasované šaty a overaly osázené flitry.

Mužské kolekci kralovala prodloužená saka, ale také uvolněný a oversized styl příznivců videoher z přelomu tisíciletí. To znamená košile s krátkým rukávem oblečené přes jednoduchá trička s dlouhým rukávem, doplněné o volné džíny.

Přehlídka značky Balenciaga

Přehlídka značky Balenciaga

Foto: Profimedia.cz

Chloé

Notnou dávku ženskosti, uvolněnosti a elegance předvedla značka Chloé. Celé kolekci dominovaly lehké materiály, plisování a neutrální barevná paleta, ve které hrála hlavní roli béžová, bílá, hnědá, černá a meruňková.

Modelky měly na sobě nejčastěji mini sukně či šaty a sukně v délce po kotníky.

Přehlídka značky Chloé

Přehlídka značky Chloé

Foto: Profimedia.cz

Elie Saab

Trendy ve večerních róbách reprezentoval proslulý libanonský návrhář Elie Saab, který svou pozornost opět obrátil k efektním flitrům a sexy střihům, kterým dominovaly hluboké výstřihy i rozparky.

Inspiraci přitom našel v africké savaně. Kolekce tak vedle krásných šatů obsahovala i výrazné doplňky v podobě kovaných náhrdelníků a náramků.

Přehlídka značky Elie Saab

Přehlídka značky Elie Saab

Foto: Profimedia.cz

Dior

Kreativní ředitelka značky Dior, italská módní návrhářka Maria Grazia Chiuriová, se tentokrát inspirovala rozmanitostí přírody, udržitelností a Catherine Diorovou – sestrou Christiana Diora, která pečovala o zahrady rodiny Dior.

Kolekce proto byla plná květinových vzorů, batiky, lehkých a transparentních materiálů a slaměných klobouků. To vše v jemných pastelových a přírodních tónech.

Přehlídka značky Dior

Přehlídka značky Dior

Foto: Profimedia.cz

 

Zdroj:

https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek/co-se-bude-nosit-na-jare-fialova-i-ramenni-vycpavky-40298564?dop-ab-variant=10&seq-no=5&source=hp