Za barvu roku 2017 vyhlásila společnost Pantone svěží trávově zelenou

Dne 25.12 2016

Společnost Pantone oznámiBarva roku 2017la vítěznou barvu roku 2017 (anglický překlad Color of the Year 2017). Stala se jí zelená barva Greenery s číselným označením 15-0343. Barva roku 2017 disponuje barevným přírodním tónem evokující svěží trávově zelenou. Vyhlášení barvy roku je velmi poulární událost  a vítězná barva roku je tedy právem považována za vlivný nástroj a to napříč mnohými obory.

 

Na obrázku: barva roku 2017

Společnost Pantone tak, jako každým rokem, znovu vyhlásila svou vítěznou barvu. Její vyhlášení proběhlo o něco dříve, než v minulém roce, takže už nyní víme, že barvou roku 2017 se stala Greenery, přesněji lidově řečeno svěží trávově zelená. Ta nahradí současné barvy roku 2016 Rose Quartz a Serenity. Od doby, kdy vyhlášení barvy rok
u pravidelně sledujeme, uplynuly již čtyři roky, proto také chceme připomenout barvu z roku 2015, kdy byla vyhlášena vítězná barva Marsala. Jak již bylo nastíněno, vyhlášení barvy roku je vždy netrpělivě očekáváno, neboť její zařazení do módního, průmyslového, či bytového odvětví je takřka nevyhnutelné. Oproti předchozím barvám z roku 2016, kdy vládly pastelové něžné barvy Rose Quartz a Serenity, je zelená barva Greenery barvou výraznou a svěží. Přesně tak, jako krásně zelená, čerstvá a voňavá jarní tráva.

Na obrázku: barva roku Greenery 15-0343 oplývá jako příroda sama, energií a optimismem

Barva 2017 svěží trávově zelená je barvou přírodní. Tento vcelku pronikavý a doslova energií nabitý barevný odstín tímto získává Barva roku 2017 je svěží trávově zelenájedinečné vlastnosti, které nám ledascos napoví. Například nám tím říkají, že je na čase více splynout s přírodou, tedy přírody si více užívat a zároveň ji brát vážně. Brát si od ní co nám nabízí, ale zároveň ji více chránit a ctít. Barvu Greenery, nebo-li barvu svěží trávově zelenou obklopuje velmi silný energetický náboj, to znamená, že pod jejím vlivem bychom se měli cítit velice silní a vitální. Tato barva má však také zklidňující účinky, které sice mají relaxační základ, avšak povzbuzující energetický náboj nám téměř nedovolí se úplně odreagovat a podvolit se až k úplnému útlumu. Naopak, tato barva nás bude neustále udržovat velmi bdělými a čilými. Pokud se budemeBarva roku 2017 je mocným nástrojem v módě, bydlení a průmyslu pohybovat v blízkosti této svěží zelené barvy, měli bychom se také tak cítit po fyzické a psychické stránce. Naše mysl, tělo a duše budou čisté, odpočaté a výkonné. Barva roku 2017 také znamená odhodlanou připravenost na cokoliv, neboť z této barvy sálá neuvěřitelná síla a moc, zrozené přímo v nitru samotné přírody. Z toho vychází další cenné vlastnosti této barvy a to jsou spokojenost, motivace, zdravé sebevědomí, kázeň, moudrost a ctnost. Z barvy roku 2017 také vyzařuje optimismus a vlastnosti spojené se zdravím, proto pomáhá léčit a zahání chmurné nálady.

Jak vidno, barva roku 2017 svěží trávově zelená-Greenery, oplývá vskutku nepostradatelnými vlastnostmi. Upřímně řečeno, kdo by se nechtěl cítít zdravě a pohodově? A stačí tak málo. Co udělat trošku změnu v bydlení? Opatřit si stěny malbou v této barvě, vyměnit tmavou sedačku za tuto příjemně zelenou, doladit bytovými dekorativními doplňky, jako záclony, či závěsy téže barvy, to vše prolnout s bílou barvou a třeba šedou. Uvidíte, jak krásně vaším bytem prostoupí energizující světlo, nekonečný prostor a dobrá nálada. Barva svěží zelená Grennery 15-0343 se také přímo vybízí k použití na oblečení. Takový trávově zelený a od pohledu svěží jarní kabátek, dámské sako, nebo šaty, také vezmou za své. Na lidi kolem sebe budete působit přátelsky, vesele a sebevědomě.

Barvou roku byla zvolena svěží trávově zelená, která pochází přímo z přírody

V módě, ani v bydlení se tato svěží barva stoprocentně neztratí. Použití této barvy je velmi rozmanité a širokospektré. Stojí za zmínku informovat, že barvu roku 2017 lze použít na dámských kabelkách, na dámské obuvi, na zavazadlech, na nábytku, na mobilech, jídelních setech, na povlečení, na plavkách, na elektronice, na vizitkách, na webu a podobně. Stačí se jen trochu ponořit do fantasy světa, nechat pracovat naše smysly a uvědomit si, kde nám tato ryze přírodní zelená barva chybí.

Vyhrávající barva roku 2017-Color of the Year 2017

A protože v dnešním uspěchaném životě, nebývají dny leckdy příznivě nakloněny, navíc podpořeny ve světě stoupajícím neklidem a obavami z politického dění, je barva roku 2017 Greenery-15-0343 ideálním pomocníkem, jak tyto negativní dopady na člověka izolovat a zmírnit.

Autor: Andromedassi

Více zde: http://www.andromedassi.cz/moda-pro-zeny/za-barvu-roku-2017-vyhlasila-spolecnost-pantone-svezi-travove-zelenou/